Як знайти дорогу в лісі.

/Files/images/ls/ліс.JPG Треба визначити, де ви знаходитесь, а потім - яким шляхом, в якому напрямку треба йти в потрібне місце. Різниця лише в тому, що в місті на ці питання вам допоможуть відповісти перехожі, а в лісі ви вирішуєте ці завдання самостійно.

/Files/images/ls/f9e398788813.jpg Якщо стежки немає, постарайтеся повернутися по своїх слідах. Будьте уважними, і ви зможете побачити прим'яту вами при ходьбі траву (легше побачити слід на траві, якщо лежить роса або пройшов дощ). При цьому йдіть поруч зі своїми слідами, а не по них. Якщо ви не можете знайти свої сліди, припиніть рух. Вам, можливо, допоможуть звуки машин на шосе або поїздів на залізниці. Ці звуки наростають у міру наближення машини або поїзда і потім слабшають. Корисно запам'ятати, що звуки від механізмів, що працюють на фермі або якомусь іншому підприємстві, як правило, рівні.

/Files/images/ls/7513872-cute-little-kid-trying-to-make-echo-in-the-forest-by-shouting.jpg Однак майте на увазі, що в лісі визначити напрям поширення звуку досить складно, так як звук там неодноразово відбивається. Ось чому в лісі крики «Ау!» Мало допомагають. Набагато простіше визначити напрям поширення звуку в полі.

Можна оцінити приблизну відстань до джерела звуку, знаючи, що:

/Files/images/ls/поїзд.JPG - Шум поїзда чутний приблизно за 10 км,

- Паровозний або пароплавний гудок, сирена - за 7-10 км,

- Постріл з рушниці - за 2-5 км,

- Автомобільний гудок - за 2-3 км,

- Гавкіт собаки, іржання коня - за 2-3 км,

- Шум вантажної машини - за 0,5-1,5 км,

- Крик людини - за 1-1,5 км.

Ці відстані значно скорочуються, якщо місцевість горбиста і небо ясне.

/Files/images/ls/костьор.JPG Допоможуть вам визначити відстань і джерела світла. Так, вночі світло від багаття видно на відстані до 8 км, світло кишенькового ліхтарика - до 1,5 км.

/Files/images/ls/стовб.JPG Окремі будови видно в гарну погоду на відстані 5-7 км, стовпи лінії електропередачі - до 1 км, людина - на відстані до 0,5-0,7 км.

/Files/images/ls/тінь.JPG Якщо у вас немає компаса, спочатку треба визначити сторони світу. У сонячний полудень ваша тінь покаже напрямок на північ. Якщо ви стоїте лицем на північ, то праворуч від вас напрям на схід, ліворуч - на захід.

/Files/images/ls/лишайники.jpg Надійніше визначати сторони горизонту за наступними прикметами. Лишайники і мохи більш розвинені на північній стороні стовбурів дерев, пнів, каменів, будівель. Кора дерев темніша і грубіша з північного боку стовбура. Це добре видно на березі, сосні, модрині, осиці. Стовбури сосен покриваються вторинною, більш грубою корою раніше на північній стороні стовбура. Там же вона і вище піднімається по стовбуру. Особливо це помітно після дощу (кора набухає і чорніє). На смолистих деревах в жарку погоду більше виділення смоли відбувається з південної сторони.

При визначенні сторін горизонту за всіма цими прикметами потрібно себе проконтролювати за кількома ознаками, щоб зробити правильний висновок.

Кiлькiсть переглядiв: 579